>
Моделювання
Наші роботи пов`язані з аналітичним або чисельним моделюванням поведінки матеріалів, конструкцій та процесів для забезпечення їх безаварійної експлуатації. Ми постійно удосконалюємо наші моделі для збільшення точності результатів і ініціюємо нові пошукові роботи та напрямки досліджень, для вирішення нестандартних інженерних задач.
Оцінка ймовірності крихкого руйнування корпусу реактора ВВЕР-1000
Проект спрямований на розробку методології імовірнісної оцінки крихкої міцності корпусів реакторів ВВЕР-1000, за умов термошоку при аварійних ситуаціях.
Основна увага дослідження спрямована на визначення стохастичних вхідних даних: в’язкості руйнування матеріалу, критичної температури крихкості, розмірів і форми постульованих дефектів.
Моделювання розпухання вигородки
Розпухання вигородки є лімітуючим фактором позапроектної експлуатації внутрішньокорпусних пристроїв реактору. Під дією потоку високоенергетичних нейтронів матеріал вигородки змінює свій об’єм, що призводить до контакту з шахтою внутрішньокорпусною, а значить змінюються умови охолодження, а також виникають додаткові напруження в елементах ВКУ. У роботі створено аналітичні та чисельні моделі охолодження ВКУ, проведені розрахунки на радіаційне розпухання з врахуванням ефекту радіаційної повзучості.
Динамічна модель реактора
Створення динамічної моделі реактору є необхідним для аналізу сейсмічної стійкості, віброміцності та динамічного відгуку реактору при максимальній проектній аварії, оскільки дозволяє проаналізувати «систему в цілому», оцінити міцність кріпильних елементів та можливість зіткнення окремих частин моделі. В ТОВ «ІПП-Центр» створено динамічну модель реактору ВВЕР-1000, для аналізу взаємодії між окремими елементами, з врахуванням їх жорсткостей.
Науково-дослідна робота з оцінки конструкційної міцності вузла приварки колектора до корпусу парогенератора ПГВ-1000 (зварний шов №111)
Розроблені моделі та підготовлені вхідні дані для оцінки міцності зони зварного з’єднання колектора до корпусу парогенератора, де були виявлені експлуатаційні дефекти. Проведені експериментальні дослідження металу зварного шва.
Методика оцінки конструкційної надійності теплообмінних труб парогенераторів
Розроблено фізично й статистично обґрунтований ризик-орієнтований підхід до оцінки цілісності теплообмінних трубок (ТОТ) парогенераторів, що базується на ймовірнісному законі розподілу розмірів дефектів з урахуванням їх підростання, моделі в’язкого руйнування труби з дефектом та статистики глушіння ТОТ.